MODA, URODA, ZDROWIE
MODA, URODA, ZDROWIE
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Diatomit - zastosowanie

autor: Admin

Ziemia okrzemkowa, znana także, jako diatomit, jest drobnym proszkiem powstałym ze skamieniałych szczątków małych, wodnych organizmów zwanych okrzemkami, których szkielety wykonane są z naturalnej substancji zwanej krzemionką.

Oprócz zawartości do 90% krzemionki, używanej do budowy włosów, skóry i paznokci, diatomit ma ujemny ładunek jonowy i jest uważany za bardzo "twardą" substancję. W rzeczywistości ziemia okrzemkowa ma twardość siedem, podczas gdy diamenty to dziesięć. Skamieniałości w kształcie cylindra z otworami w nim, mają ostre krawędzie, które nie mają wpływu na ludzi, ale mogą być śmiertelne dla pasożytów i małych owadów. Wszystkie te cechy sprawiają, że ziemia okrzemkowa znalazła wiele zastosowań. Diatomit jest składnikiem m.in. past do zębów, środków owadobójczych i izolatorów termicznych.

Dostępnych jest kilka rodzajów diatomitów, ale wiele z nich zawiera dodane substancje chemiczne. Do stosowania w domu, na zwierzętach lub do stosowania wewnętrznego, bardzo ważne jest, aby używać tylko naturalnej odmiany.

Jak można stosować ziemię okrzemkową? Oto kilka pomysłów:

Pasta do zębów

Pasty do zębów dostępne w sklepach są pełne środków chemicznych, które przyczyniają się do owrzodzenia jamy ustnej oraz wrażliwości i uszkodzenia zębów. Zamiast tego możesz stworzyć własną, domowej roboty alternatywę, wykorzystując moc czyszczenia ziemi okrzemkowej.Ten przepis na pastę naprawdę oczyszcza zęby, usuwa przebarwienia, zmniejsza wrażliwość i wprowadza z powrotem do zębów ważne minerały, takie jak wapń.

Wystarczy dokładnie zmieszać diatomit z wapniem w proszku, olejem kokosowym i olejkiem eterycznym z mięty pieprzowej, aby uzyskać gładką masę, którą należy nakładać na szczoteczkę.

Dezodorant

Dezodoranty w aerozolach i kulkach to kolejne produkty wypełnione substancjami zaburzającymi gospodarkę hormonalną, rakotwórczymi, a nawet pestycydami. Mogą podrażniać skórę, przebarwiać odzież, a na dodatek z czasem stają się mniej skuteczne. Na szczęście istnieje wiele naturalnych domowych sposobów dla tych, którzy nie chcą, aby te ostre chemikalia znajdowały się w ich organizmie. Jednak wiele z tych własnoręcznie zrobionych dezodorantów składa się z sody oczyszczonej, co nie jest dobre dla osób z wrażliwą skórą.

Diatomit jest fantastyczną alternatywą dla sody oczyszczonej - równie dobrze pochłania zapachy, ale nie jest tak alkaliczny. Należy połączyć go z olejem kukurydzianym i kokosowym.

Zdrowe włosy

Krzemionka jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych w naszym ciele. Jest niezbędna dla zdrowych włosów, skóry i paznokci, a także pełni wiele istotnych funkcji w organizmie. Badania dowiodły, że krzemionka zwiększa produkcję kolagenu, który wzmacnia kości i ujędrnia skórę. Sprawia także, że włosy stają się bardziej wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych oraz są lśniące i zdrowe. Warto więc dodawać diatomit do masek i odżywek do włosów, dzięki temu będą one bardziej treściwe.Źródła:
 https://www.plantago-sklep.pl/diatomit.html -
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon