MODA, URODA, ZDROWIE
MODA, URODA, ZDROWIE
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Działanie kwasu glikolowego

autor: Admin

Kwas glikolowy jest powszechnie uważany za wyróżniający się składnik pielęgnacyjny skóry, który skutecznie rozwiązuje problemy takie jak matowy wygląd, zmarszczki, wypryski, zaskórniki i natłuszczenie. Jest to jedna z nowszych innowacji produktowych, która trafiła na scenę pielęgnacji skóry. Na polskim rynku znaleźć możemy kwas glikolowy Apis, marki, która od lat zajmuje się produkcją naturalnych kosmetyków.

Czym jest kwas glikolowy?

We wczesnym wcieleniu kwas glikolowy był całkowicie naturalnym składnikiem pochodzącym z trzciny cukrowej. Stąd też wywodzi się kwas glikolowy Apis, jednak w dzisiejszych czasach pozostali producenci często tworzą kwas glikolowy w sposób syntetyczny. Niezależnie od metody produkcji, kwas glikolowy należy do kategorii skutecznych związków aktywnych znanych jako alfa-hydroksykwasy (AHA). Według ekspertów dermatologii kwasy te występują w pięciu różnych typach:

  • Kwas glikolowy z trzciny cukrowej
  • Kwas mlekowy z mleka
  • Kwas cytrynowy, z pomarańczy i cytryn
  • Kwas jabłkowy z jabłek i gruszek
  • Kwasy winowe z winogron

Kwas glikolowy jest najczęściej stosowanym kwasem alfa-hydroksylowym, ze względu na swoją reputację jednego z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych. Jego cząsteczki są najmniejsze spośród kwasów AHA, dzięki czemu jest w stanie lepiej wnikać w skórę.

Działa poprzez niszczenie wiązań starych komórek, uwalniając je tak, aby można je było oddzielić od skóry. Może to brzmieć przerażająco i niewyobrażalnie, ale w rzeczywistości jest to całkiem korzystne.

Korzyści dla skóry

Kwas glikolowy doskonale złuszcza, co oznacza, że bezpiecznie usuwa zewnętrzną warstwę martwych komórek skóry. Regularnie stosowany przyśpiesz proces odnowy skóry. Może to pomóc Ci wyglądać młodziej i świeżo. Wynika to ze zwiększonego krążenia i szybszej rotacji komórek.

Jest to jednak znacznie więcej niż tylko produkt przeciwstarzeniowy; kwas glikolowy m.in. marki Apis, pomaga również rozjaśnić przebarwienia, takie jak plamy słoneczne i starzenie się skóry. Może nawet pomóc skórze podatnej na zaskórniki i trądzik, utrzymując pory wolne od sebum.

Ostrożność

Nakładanie filtrów przeciwsłonecznych jest konieczne, ale jest jeszcze ważniejsze, gdy używasz produktów takich jak np. kwas glikolowy Apis. Sprawia on, że Twoja skóra jest nieco bardziej podatna na oparzenia słoneczne, ponieważ, mówiąc prościej, jest nowsza i delikatniejsza.

Ponadto, o ile kosmetyczka, lekarz lub ulotka dołączona do opakowania nie pokieruje Cię inaczej, powinieneś używać kwasu glikolowego wieczorem, a nie rano. Daje to czas na pracę w okresie, w którym nie trzeba nosić kremów przeciwsłonecznych, a skóra odzyskuje zdrowie, zanim zaczniesz radzić sobie z nowym dniem.

Produkty z kwasem glikolowym występują w wielu różnych postaciach: środki oczyszczające, serum, kremy nawilżające, kremy do oczu i peelingi do twarzy.

Kiedy czytasz listę składników produktu (zawsze powinieneś to robić) to kwas glikolowy powinien pojawić się w sekcji "składniki aktywne", nad pełną listą składników produktu. Często pojawia się on również w procentach. Niektórzy eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry uważają, że produkty o stężeniu AHA poniżej 10 procent nie są wystarczająco silne, aby w pełni wykorzystać zalety kwasu glikolowego, więc warto ustalić ich procentową zawartość. Możesz również łączyć produkty z kwasem glikolowym w celu wzmocnienia i utrzymania ich indywidualnych korzyści; na przykład, możesz połączyć 3-procentowy preparat do oczyszczania twarzy z 10-procentowym serum. Użyj swojej skóry jako przewodnika. Jednak najlepsze efekty widoczne są przy zastosowaniu tego środka pojedynczo. Czysty, pozyskiwany z trzciny cukrowej kwas glikolowy Apis działa szybko i skutecznie.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Lena
Kwas glikolowy ma szerokie zastosowanie, wystarczy zachować ostrożność i wykonywać zabiegi zgodnie z instrukcją.