MODA, URODA, ZDROWIE
MODA, URODA, ZDROWIE
UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Którą lampę do paznokci wybrać?

autor: Admin

Czy powinieneś kupić lampę LED do paznokci, czy UV?

lamp UVDioda LED jest droższa, ale jeśli możesz przeznaczyć na zakup nowej lub pierwszej lampy więcej pieniądze, warto, jest to zrobić, ponieważ pozwala uzyskać lepsze efekty, iż ekspozycja paznokci na promieniowanie UV. Większość lakierów jest opracowana dla diod LED, więc mogą być one użyte zarówno z diodami LED, jak i UV. To naprawdę zależy od Twojego budżetu i preferencji. Jeśli kupisz lampę UV, zapłacisz mniej i będziesz mógł pracować ze wszystkimi lakierami do paznokci.

Główne różnice między lampami UV i LED do paznokci:- Lampa UV do paznokci utwardza wszystkie rodzaje lakierów, lampy LED utwardzają tylko niektóre z nich;

- Lampa LED do paznokci utwardza znacznie szybciej;

- Lampy LED kosztują więcej;

- Żarówki LED działają dłużej;

Dlaczego lampa LED do paznokci różni się od lampy UV?

Żelowy lakier do paznokci jest utwardzany przez ultrafioletowe (UV) fale uderzające w cząsteczki zwane fotoinicjatorami w żelu i je aktywuje. Lampy UV emitują szerokie fale UV, więc utwardzanie trwa dłużej, ale działa na wszystkich lakierach. Technologia LED wykorzystuje wąskie fale UV, które są ukierunkowane na określone fotoinicjatory w lakierach żelowych, dzięki czemu żel utwardza się szybciej.

Czy lampy do paznokci są bezpieczne?

Wiele osób jest zaniepokojonych potencjalnymi uszkodzeniami lub skutkami ubocznymi wynikającymi z ekspozycji dłoni i paznokci na promienie UV. W rzeczywistości narażenie na promieniowanie UV z lamp do paznokci jest minimalne w porównaniu z innymi czynnościami, które ludzie wykonują na co dzień, takimi jak m.in. korzystanie z solarium, czy palenie papierosów. Większość promieniowania UV emitowanego przez lampy do paznokci to UV-A, które jest bezpieczniejsze dla skóry niż UV-B. Ponieważ istnieje obawa przed promieniowaniem UV, lampa LED do paznokci są uważane za bezpieczniejsze. Poza tym wymagają one mniej czasu utwardzania - a tym samym mniej promieniowania.

Podsumowując, lampa LED do paznokci będzie lepszym wyborem, zwłaszcza jeśli szukasz odpowiedniego wyposażenia do swojego salonu kosmetycznego. Przede wszystkim przyśpiesza proces suszenia paznokci, na czym zależy zapewne Tobie, jak i Twoim klientkom. Jednak należy używać do niej wyłącznie specjalnie przeznaczonych lakierów. Żarówki w lampach LED nie wymagają częstej wymiany, co pozwala obniżyć koszty związane z prowadzeniem biznesu. Lampy UV działają nieco wolniej, z tego też powodu wypadają też w rankingu nieco gorzej. Dobrze spiszą się u początkujących kosmetyczek, które nie dysponują dużym budżetem, a także pracują z różnorodnymi lakierami.


UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon